در جدید ترین خبرها درمورد اوقاف مطالبی داریم با اسم “همه باید برای ترویج فرهنگ وقف بکوشیم/ بقاع متبركه مركزتحولات فرهنگي هستند” که پیشتر به آن میپردازیم.

به نوشته روابط عمومي سازمان اوقاف وامور خیریه از استان گيلان ، نخستین دیدار صمیمانه حجت الاسلام علیزاده ؛ مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان  گیلان با آیت الله قربانی،نماینده با این وجود فقیه و امام جمعه رشت برگزار شد .در اين ديدار نماينده ولي فقيه در گيلان ضمن ابراز خرسندي از انتصاب حجت الاسلام عليزاده به مديريت اوقاف و امورخيريه گيلان ، گفت : همه ما بايد به اوقاف كمك نماييم و فرهنگ وقف را تقويت كنيم و بنده حتما از اين سری و سنت حسنه وقف حمايت خواهم كرد .

وي همچنين با اشاره به فعاليت هایش در عرصه ترويج فرهنگ وقف اضافه کرد : ما موقوفات و رقبات زيادي در گيلان با نيت زمینه علميه داريم كه يكي از همين موقوفات ، زمینه علميه اميرالمومنين(ع) رشت مي باشد كه به وسیله اينجانب و با بهره برداری از ظرفيت استاني و شهرستاني تکمیل سود برداري شده است .

امام جمعه رشت همچنين اضافه کرد : بقاع متبركه مركز تغییرات فرهنگي هستند و بسياري از همين امامزادگان ما براي تبليغ و ترويج دين و معرفي اهل بيت(ع) به شهادت رسيدند بايد همه مردم براي تبديل بقاع متبركه به قطب هاي فرهنگي تلاش نمايند زيرا امامزادگان مروجين اخلاق و مبلغين اسلام ناب و مدافع دين ، اهل بيت و ولايت بودند و بايد بيشتر از قبلی مورد استقبال قرار گيرند .

آيت الله قرباني اضافه کرد : در مسافرت اخير به منطقه ديلمان و روستاي شاه شهيدان رودبار كه استاندار گيلان و جمعي از مديران استاني نيز حضور داشتند بنده دستورات ضروری  را جهت اختصاص اعتبار براي ساماندهي و تكميل طرح هاي عمراني از نمونه راه آسفالت را براي رفاه حال زائرين در اين منطقه ، به مسئولين ذي ربط دادم تا زيرساخت هاي ضروری براي اين اماكن متبركه كه قطب هاي فرهنگي نيز بشمار مي روند ممکن آيد .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان  هم پیشتر با   ارایه گزارش مختصری از اعمال اداره کل اوقاف و امورخیریه گیلان در حوزهای مختلف درخصوص اجرا چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در رشته های حفظ ، ترتیل و قرائت قرآن کریم درتاریخهای۱۷ تا ۲۰ مرداد سالجاری خبری داد و از نماینده با این وجود فقیه در استان  جهت کمپانی دراین برنامه دعوت کرد .

 

 

 

 

امیدواریم نوشته “همه باید برای ترویج فرهنگ وقف بکوشیم/ بقاع متبركه مركزتحولات فرهنگي هستند” مورد بهره برداری شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.