مرحله شهرستانی آزمون رشته معارف مسابقات سراسری قرآن برگزار شد/اعلام نتایج این دوره ازمسابقات تاپایان هفته آینده

در جدید ترین خبرها درمورد اوقاف مطالبی داریم با اسم “مرحله شهرستانی آزمون رشته معارف مسابقات سراسری قرآن برگزار شد/مطرح نتایج این دوره ازمسابقات تاپایان هفته آتی” که پیشتر به آن میپردازیم.

به نوشته روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  با توجه به مطرح مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف  مرحله شهرستانی رشته‌های تفسیر قرآن کریم، حفظ موضوعی قرآن کریم و حفظ و معارف احادیث ساعت ۹ صبح روز ۱۵ تیرماه به روش همزمان در تمامی کشور برگزار شد.

 براساس این خبر به علاوه از طرف دیگر لحظه اجرا مرحله استانی رشته‌های این بخش نیز ۱۲ یا ۱۹ مردادماه مطرح شده است که لحظه مطرح شده و لحظه اجرا مرحله کشوری نیز طی  روزهای ۱۱ تا ۲۶ شهریورماه خواهد بود.

به علاوه از طرف دیگر محتوای رشته‌های بخش معارفی این مسابقات نیز دچار تغییراتی شده است که  به شرح پایین است.

در دستورالعمل اجرایی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن در رشته حفظ موضوعی قرآن کریم به حفظ و معارف ۱۵۰ مسئله با نگاه سبک زندگی در دو مرحله استانی و کشوری اشاره شده بود که بعد از تفاوت اجرا شده تعداد موضوعات از ۱۵۰ به ۱۱۴ مسئله کاهش یافت.

در این مواقع و بنا بر درخواست بسیاری از استان‌ها مبنی بر بهره برداری از ظرفیت ماه مبارک رمضان برای جذب بیشتر مردم جهت حضور در قسمت معارف مسابقات، لحظه ثبت اسم برای حضور در این بخش تا روز ۱۲ تیرماه تمدید شد که این امر استقبال بیشتر علاقه مندان را در پی داشت .

به علاوه از طرف دیگر منابع رشته حفظ معارف و احادیث در دو بخش شهرستانی و استانی کتاب «زمزم حکمت» عرضه شد ودر این رشته به علاوه از طرف دیگر حفظ ۴۰ حکمت منتخب به منابع اضافه شده است.

براساس این خبر بخش معارف  این دوره از مسابقات شامل تفسیر سوره های رعد و یوسف، حفظ موضوعی قرآن کریم شامل ۱۰۰ آیه مرتبط به روش زندگی اسلامی، حفظ معارف و احادیث شامل ۸۰ حکمت از نهج البلاغه است که کمپانی کنندگان در این رشته ها با یکدیگر به رقابت پرداختند.

  این خبر می افزاید :نتایج این دوره از مسابقات تا انتهای هفته آتی مطرح خواهد شد  و افرادی که حد نصاب امتیاز را کسب کرده باشند، به  مرحله استانی این دوره از مسابقات را پیدا خواهند کرد .

مسابقات سراسری قرآن کریم هر ساله به روش فراگیر از جانب سازمان اوقاف و امور خیریه در همه استان های کشور به منظور ترویج فرهنگ قرآنی ، شناسایی و عرضه نخبگان قرآنی و تربیت  حافظان این کتاب آسمانی برگزار می شود.

 

 

 

 

 

 

امیدواریم نوشته “مرحله شهرستانی آزمون رشته معارف مسابقات سراسری قرآن برگزار شد/مطرح نتایج این دوره ازمسابقات تاپایان هفته آتی” مورد بهره برداری شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.