عملیات ساخت مجتمع خدماتی در موقوفه حاج معدل السلطان آغاز شد / اشتغالزایی برای 30 نفر

در جدید ترین خبرها درمورد اوقاف مطالبی داریم با اسم “عملیات تولید مجتمع خدماتی در موقوفه حاج معدل السلطان شروع شد / اشتغالزایی برای ۳۰ نفر” که پیشتر به آن میپردازیم.

به نوشته روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از اصفهان  مدیرعامل اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اردستان در این باره گفت : کلنگ زنی تولید یک مجتمع خدماتی در موقوفه حاج معدل السلطان اردستان برگزار شد.

حجت الاسلام سید علی طباطبایی ادامه داد: این مجتمع برنامه ریزی شده است با هم کاری بخش خصوصی در یک سال آتی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال و به مشارکتی با موقوفه تولید شود که فاز اول این مجتمع شامل پمپ بنزین و پمپ گازوئیل است و در مراحل بعدی تعمیرگاه خودرو و رستوران و مسجد را نیز شامل می شود.

وی خاطر نشان کرد: با تولید این مجتمع خدماتی عرصه برای اشتغال ۳۰ نفر مهیا می شود که این امر مصداق عملی تحقق تولید اشتغال و مصداق بارز اقتصاد مقاومتی در شهرستان اردستان با محوریت موقوفات است.

حجت الاسلام سید علی طباطبایی تصریح  کرد: مقوفه حاج معدل السلطان در سال ۱۳۱۸ هجری قمری به وسیله واقف نیک اندیش آن با نیت روضه خوانی وقف شده است که مساحت این موقوفه ۵۴ حبه از ۷۲ حبه زمین های جنوب اردستان است که مساحت تقریبی این موقوفه ۶۳ هزار متر مربع است و با تولید این مجتمع خدماتی در بخشی از این موقوفه عرصه بیش از قبل برای اجرای امینانه نیات واقف نیک اندیش آن نیز محیا می شود.

در این مراسم  آیت الله طباطبائی نژاد خواستار هم کاری بخش خصوصی در عرصه بهره برداری از موقوفه ها برای سرمایه گذاری شد و بیان داشت؛ موقوفات باید حاوی سود پایدار باشند تا غیر از ایجاد اشتغال به مسائل فرهنگی هم به دلیل اجاره های دریافتی کمک شود.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه تصرف موقوفه بدون اجازه و عقد پیمان با اوقاف از لحاظ شرعی حرام است، اظهار کردند: کسانی که در زمین موقوفه اقدام به احداث منازل مسکونی کردند هرچه سریعتر درمقایسه با عقد پیمان با اوقاف اقدام کنند.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان اصفهان نیز در  این مراسم با بیان اینکه ثبات موقوفات می‌تواند عرصه ساز حل مشکلات اقتصادی باشد، اظهار کرد؛ اداره کل اوقاف استان اصفهان در این عرصه عملکرد کلی در کشور مقام در ابتدا را کسب کرده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه در ۳۶ سال قبلی چهار هزار و ۵۰۰ سند برای موقوفات صادر شده است، گفت: در چنین شرایطی ست که که در سه سال واپسین با مدیریتی جهادی و به علاوه از طرف دیگر تلاش و کوشش های به رفتار آمده حدود چهار هزار سند برای موقوفات استان اصفهان صادر شده است.

 

 

 

 

امیدواریم نوشته “عملیات تولید مجتمع خدماتی در موقوفه حاج معدل السلطان شروع شد / اشتغالزایی برای ۳۰ نفر” مورد بهره برداری شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.