درمانگاه موقوفه بیدستان آبان ماه به بهره برداری می رسد/16 میلیارد تومان پیش بینی پروژه‌های عمرانی در سال جاری

در جدید ترین خبرها درمورد اوقاف مطالبی داریم با اسم “درمانگاه موقوفه بیدستان آبان ماه به سود برداری می رسد/۱۶ میلیارد تومان پیش بینی طرح‌های عمرانی در سال جاری” که پیشتر به آن میپردازیم.

 به نوشته روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه حسن تقی‌پور در گفت‌وگویی اظهار داشت: در اداره سود ‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان قزوین مسئله احیای موقوفات و رقبات مستعد و سود ‌وری بهینه از این موقوفات و رقبات و برنامه پیشرفت، مرمت و عمران بقاع متبرکه مطرح است.

وی اضافه کرد: بسیاری از رقبات به وسیله مستأجران اداره می‌شود و در قسمت رقبات بلامعارضی که در دست اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین قرار دارد، برنامه‌ و اقداماتی را در نظر داریم که از نمونه این اعمال می‌توان به اعمال کشاورزی، صنعتی، تجاری و مسکونی اشاره نمود.

مدیرعامل اداره بازدهی اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف قزوین ادامه داد: پروژ‌ه‌های عمرانی متفاوتی در زمینه موقوفات در سال جاری پیش‌بینی شده که طرح تجاری در حال تولید مسجد جامع شهر محمدیه با زیربنای ۱۳ هزار متر مربع، درمانگاه موقوفه  شهر بیدستان در حال تولید از محل موقوفات با پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصد از نمونه این طرح‌ها است و امیدواریم درمانگاه خیریه بید ستان تا انتهای آبان ماه سال جاری به اتمام رسد.

تقی‌پور طرح موقوفه تجاری -اداری ابوترابی با زیربنای یک هزار متر مربع را از دیگر طرح‌های عمرانی اداره‌سود وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح به اتمام رسیده و برای مزایده قرار داده شده است.

وی گفت: تولید طرح تجاری _ مسکونی امینی واقع در شهرک مهدیه با زیربنای یک هزار متر مربع در سال جاری شروع می‌شود و به علاوه از طرف دیگر احداث طرح عمرانی ۱۶۰ واحدی مسکونی شهر بیدستان برای مردم کم سود پیش‌بینی شده است چراکه این طرح با هزینه کم ساخته می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه در طرح‌های عمرانی بقاع متبرکه به روش تقریبی بیش از ۲۹ هزار متر مربع مساحت تولید و ساز برای ۶۰ امامزاده در سال جاری پیش‌بینی شده است، یادآور شد: طرح‌های تولید و ساز در امامزادگان دارای اختلاف بوده و شامل تربت‌خانه، شبستان، برنامه پیشرفت آینه‌کاری، بازسازی و نگهداری، تکمیل و مرمت است.

۱۶ میلیارد تومان پیش بینی طرح‌های عمرانی در سال جاری

تقی‌پور اضافه کرد: تنظیم سند برای ۳۰۰ رقبه و بیش از سه هزار مورد تجدید سند برای سال جاری پیش‌بینی شده و در زمینه استفاده بهینه از اراضی کشاورزی سعی داریم تا اراضی را که در دست است، به مؤسسه بنیاد پیشرفت عرضه کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: توانسته‌ایم در زمینه سلامت ورود پیدا کنیم و از سال‌های قبلی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در این زمینه هم کاری داشته است که از نمونه این هم کاری می‌توان به تولید درمانگاه خیریه در شهر بیدستان با زیربنای هزار و ۵۰۰ متر برای سال جاری اشاره نمود؛ بیش از دو میلیارد تومان برای این درمانگاه هزینه شده و تمام هزینه آن از بخش موقوفات تأمین شده است.

مدیرعامل اداره بازدهی اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین به ظرفیت‌های خیران پرداخت و عنوان کرد: در قسمت جذب خصوصی، به روش تقریبی ۳۳ میلیارد تومان از آورده بخش خصوصی در طرح‌های عمرانی گفته شده استفاده کرده‌ایم و گفتن این موضوع در اینجا لازم است که در بقاع متبرکه از ظرفیت خیران استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: کل پشتیبانی‌های اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین برای تولید و ساز امامزاده‌ها کمتر از دو میلیارد تومان است؛ با اینحال پیش‌بینی که برای هزینه‌های عمرانی سالانه اجرا میشود، بیش از ۱۰ میلیارد تومان است و هشت میلیارد تومان از این مبلغ از ظرفیت خیران جذب می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: برآوردی که برای اجرای طرح‌های عمرانی در موقوفات از محل اوقاف و بخش خصوصی برای سال جاری پیش‌بینی شده شامل ۱۶ میلیارد تومان است.

 

 

 

 

 

 

امیدواریم نوشته “درمانگاه موقوفه بیدستان آبان ماه به سود برداری می رسد/۱۶ میلیارد تومان پیش بینی طرح‌های عمرانی در سال جاری” مورد بهره برداری شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.