در جدید ترین خبرها درمورد اوقاف مطالبی داریم با اسم “جمهوری اسلامی موقوفات را احیاء کرد/رونق گردشگری با احیای موقوفه خلیج فارس” که پیشتر به آن میپردازیم.

به نوشته روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از یاسوج  عملیات تولید مجتمع موقوفه تجاری، فرهنگی و گردشگری خلیج فارس با حضور مهندس عبد الرضا عابد قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، رئیس پیشرفت موقوفات استان فارس، امام جمعه مرکز استان، شهردار و مدیرعامل شورای شهر یاسوج و جمعی از مدیران استانی و شهرستان بویراحمد در میدان هفتم تیر شروع  شد.

عبدالرضا عابد، قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این آیین، گفت: کار بزرگ، فکر بزرگ می خواهد.

ایشان در ادامه با ذکر خاطره ای از رشادت فرزندان استان کهگیلویه و بویراحمد در عملیات کربلای پنج، اظهار داشت: عملیات کربلای پنج، عملیاتی خاص بود که دنیا را متحول کرد و به دست فرزندان غیور و دلاور این استان رقم خورد.

عابد، با بیان اینکه همه کشورهای حامی رژیم بعث عراق از این عملیات متحیر شدند، اذعان کرد: فرزندان دلاور این استان دراین  عملیات به روش تن به تن با بعثی ها جنگیده و حق و حقیقت را به دنیا نمایش دادند.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، در قسمت دیگری از سخنان خود موقوفات را پر خیر و برکت دانست و اضافه کرد: نماینده با این وجود فقیه در سازمان اوقاف اهتمام جدی و مخصوصی در عرصه موقوفات دارند؛ به طوری که همه مدیران استانی را برای به نتیجه رساندن این مسئله بسیج کرده اند.

وی با بیان اینکه اگر کوتاهی در بحث موقوفات صورت گرفته همه مرتبط به دوران ستم  شاهی بود، ابراز داشت: اکنون در نظام مقدس جمهوری اسلامی بیننده احیاء و شکوفایی موقوفات هستیم.

عابد، با بیان اینکه پنج سال قبل بحث ساماندهی موقوفه هفت تیر یاسوج مطرح و اکنون این کار در حال انجام است، خاطرنشان کرد: با استناد به گردشگر پذیر بودن استان و شهر یاسوج، این طرح پیشانی شهر شمرده می شود.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ضمن تشکر از سرمایه گذار این طرح، ابراز امیدواری کرد مجتمع موقوفه تجاری، فرهنگی و گردشگری خلیج فارس یاسوج در سریع ترین لحظه ممکن به نتیجا برسد.

وی خواستار هم کاری هرچه بیشتر مردم در عرصه موقوفات شد و گفت: احداث و افتتاح این مجتمع، تاثیر به سزایی در رونق گردشگری شهر یاسوج خواهد داشت.

این مجتمع در ۱۰ طبقه هتل ساختمان، پارکینگ، تجاری و رستوران با مساحت ۲۶ هزار متر مربع در مدت ۴۲ ماه احداث خواهد شد.

این مجتمع که به وسیله مرحوم محمدحسین خان طاهری وقف شد، با هم کاری بنیاد پیشرفت عمران موقوفات کشور، هم کاری بخش خصوصی و با سه طبقه پارکینگ به متراژ ۹ هزار مترمربع ساخته می ‌شود.

 

 

 

 

 

امیدواریم نوشته “جمهوری اسلامی موقوفات را احیاء کرد/رونق گردشگری با احیای موقوفه خلیج فارس” مورد بهره برداری شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.