ایجاد مدارس قرآنی تلاش درراستای تعمیق کلام وحی است/فرهنگ قرآنی در حال رشد است

در جدید ترین خبرها درمورد اوقاف مطالبی داریم با اسم “ایجاد مدارس قرآنی تلاش درراستای تعمیق کلام وحی است/فرهنگ قرآنی در حال افزایش است” که پیشتر به آن میپردازیم.

به نوشته روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از  استان قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در آیین رسمی افتتاح مدرسه قرآنی امام سجاد(ع) در آستان مقدس امامزاده شاه جمال(ع) با اشاره به ارزش فعالیت‌های قرآنی با محوریت بقاع متبرکه اظهار کرد: ایجاد مدارس قرآنی در شهر مقدسی از قبیل قم، از نمونه اعمال مهم سازمان و اداره کل اوقاف به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: مدرسه‌ای که محور فعالیت‌های آن با توجه به کلام وحی شکل گرفته باشد در حقیقت یکی از تجلی گاه‎های اصلی تلاش در راستای تابنده‎تر شدن نور قرآن در شهر اهل بیت(ع) به شمار می‌رود.

مدیر زمینه‌های علمیه تمامی کشور با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیننده گسترش روزافزون فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور هستیم گفت: کارنامه جمهوری اسلامی در این عرصه بسیار درخشان است.

وی ادامه داد: فهم، تفسیر، حفظ و قرائت قرآن کریم در دوران بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پیشرفت فراوانی یافته و در این عرصه، کارهای مهمی در اقصی نقاط ایرانی اسلامی صورت گرفته است.

آیت‌الله اعرافی عنوان کرد: حجم فعالیت‌های قرآنی صورت گرفته طی four دهه قبلی با دوران‌های قبلی قابل مقایسه نیست.

مدیر زمینه‌های علمیه تمامی کشور با بیان اینکه پرداختن به قرآن در ابعاد مختلف، یکی از وظایف مدیران حکومتی جمهوری اسلامی است گفت: با این وجود ضروری است طلاب و روحانیون و قشر جوان هم درمقایسه با وظیفه خود در قبال قرآن حساس باشند و هر آنچه از دستشان بر می‌آید برای تعمیق کلام وحی در جامعه انجام دهند.

وی تصریح کرد: قرآن دارویی شفابخش برای همه دردهای بشری است به شرطی که انس با کلام وحی به همراه خودشناسی دقیق باشد.

 

 

 

 

امیدواریم نوشته “ایجاد مدارس قرآنی تلاش درراستای تعمیق کلام وحی است/فرهنگ قرآنی در حال افزایش است” مورد بهره برداری شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.