در جدید ترین خبرها درمورد اوقاف مطالبی داریم با اسم “امروز سازمان اوقاف ‌‌‌درمتن کار قرآنی است/دشمن از روش سند های بین المللی بدنبال نفوذ فرهنگی است” که پیشتر به آن میپردازیم.

خاتمی : امروز سازمان اوقاف ‌‌‌درمتن کار قرآنی است/دشمن از طریق سند های بین المللی بدنبال نفوذ فرهنگی است

آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در ایین اختتامیه چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در امامزاده سید جعفر ‏محمد (ع) یزدگفت : امروز سازمان اوقاف و امور خیریه در متن کار قرآنی است وبه برکت انقلاب اسلامی قرآن امروزدر متن و صحن ‏جامعه است.

پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶    

بازدید: ۱۴

به نوشته روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه ازاستان یزد، آیت الله سیداحمد خاتمی در ایین اختتامیه چهلمین دوره ‏مسابقات سراسری قرآن کریم استان یزد با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی ایران تعداد حافظان قرآن به عدد ‏انگشتان دو دست نمی‌رسید، اظهار داشت: با اینحال اکنون به برکت انقلاب اسلامی هزاران حافظ وقاری قرآن کریم داریم‎. ‎ این مدرس زمینه علمیه ادامه داد: الان به برکت انقلاب اسلامی ایران، قاریان ایران با قاریان برجسته مصر و حجاز ‏برابری می‌کنند با وجودی که زبان مادری آن‌ها عربی و زبان مادری قاریان ما فارسی است‎. ‎ وی تصریح کرد: قاریان ما آنقدر دلچسب قرآن می‌خوانند که در مسجد الحرام وقتی که به قرائت قرآن سرگرم می‌شدند، ‏خیل عظیم حاجیان کشورهای دیگر جذب قاریان برجسته ایرانی می‌شدند‎. ‎ خاتمی به جزء خوانی قرآن کریم در رادیو و تلویزیون اشاره نمود و گفت: اینکه الان در تمام شبکه‌های ما قرآن کریم ‏پخش می‌شود و جزء خوانی‌ها به روش گسترده انجام می‌شود، به برکت انقلاب اسلامی ایران است‎. ‎ استاد برجسته زمینه‌های علمیه کشور تصریح کرد: مبالغه نیست اگر بگوییم که این انقلاب، قرآن را زنده کرد و آن را به ‏ابعاد مختلفش به متن و صحن جامعه آورد و همه نهاد‌ها الحمدالله تلاش دارند و قصه قرآن خبر خوب اینکه در جمهوری ‏اسلامی ایران فراجناحی است‎. ‎ وی با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در عرصه مباحث قرآنی در متن کار است، عنوان کرد: فرهنگ سری ‏بینش‌ها و ارزش‌ها است و مهم در انقلاب این است که قرآن تحت نام یک فرهنگ به خانه‌ها، ادارات ما بیاید و این ‏مسئله بجز با تدبر در قرآن محقق نمی‌شود‎. ‎ خاتمی ادامه داد: در تمام عرصه‌ها از نمونه عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و دیگر عرصه‌ها باید ‏تلاش کنیم که قرآن حاکم شود و با توجه به مبانی قرآنی فعالیت داشته باشیم‎ .عضو مجلس خبرگان رهبری قرآن را قانون خدا دانست و گفت: با توجه به آیات قرآن کریم، باید با توجه به ‏قانون خدا حرکت کنیم و منتظر قانون بیگانگان و سندهایی که بویی از معنویت و خدا ندارد نباید باشیم، باید مراقبت ‏کنیم دزدی را که ۳۸ سال قبل از این کشور راندیم، از راه سندهای بین المللی و از پنجره این سند‌ها وارد عرصه های فرهنگی واموزشی نشود‎. ‎

Bookmark and Share

اخبار و اطلاع رسانی

rss آرشیو

rss آرشیو

دانلود نرم افزار

rss آرشیو

امیدواریم نوشته “امروز سازمان اوقاف ‌‌‌درمتن کار قرآنی است/دشمن از روش سند های بین المللی بدنبال نفوذ فرهنگی است” مورد بهره برداری شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.