افتخاری :حجاب برای آزار زنان نیست بلکه در راستای کرامت و عفت زنان است

در جدید ترین خبرها درمورد اوقاف مطالبی داریم با اسم “افتخاری :حجاب برای آزار زنان نیست حتی در راستای کرامت و عفت زنان است” که پیشتر به آن میپردازیم.

به نوشته روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  کارگاه آموزشی عفاف و حجاب با حضور جمعی از بانوان اکتیو در سازمان اوقاف و امور خیریه در آستان مقدس امامزاده داوود(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که به میزبانی مشاورت امور بانوان سازمان اوقاف و امورخیریه و حضور دکتر لاله افتخاری نماینده سابق مجلس و خانم شیدا نیکوروین مستندساز و کارگردان مسائل عفاف و حجاب و جمعی از بانوان کارمند سازمان اوقاف و امور خیریه در امامزاده داوود(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که  با قرائت قرآن شروع شد، خانم معصومه فرزانه مشاور امور بانوان و دبیر عفاف و حجاب سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن خیرمقدم به مهمانان حاضر در نشست گفت: این کارگاه آموزشی در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب و با هد ف گرامیداشت شهدای عفاف و حجاب مسجد گوهرشاد در دوران سلطنت پهلوی و پیشرفت و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و افزایش و تعالی خانواده برگزار شده است.سپس  دکترلاله افتخاری نماینده سابق مردم در  مجلس شورای اسلامی و شیدا نیکو روین مستند ساز شبکه ۲ سیما به سخنرانی پرداختند.

افتخاری در این نشست گفت: در قرآن تکلیف زنان در باب حجاب واضح شده است.

وی اضافه کرد: در قرآن به جلباب یعنی حجاب برترو چادر اشاره شده است، حجاب برای آزار زنان نیست حتی در راستای حفظ کرامت و عفت زنان است.

نماینده مردم تهران در  مجلس نهم شورای اسلامی اظهار داشت: کشورهای مانند آمریکا کنوانسیون رفع تبعیض می‌نویسند با اینحال خود با این ادعا که ما قانون برتر داریم اسنادی از قبیل ۲۰۳۰ را امضا نمی‌کنند.

وی بیان داشت: جمهوری اسلامی  ایران آمادگی دارد که به کل دنیا سند عرضه دهد با استناد به اینکه سابقه ۱۴ قرن تمدن عظیم  اسلامی را دارد.

پیشتر  این مراسم شیوا نیکو روین مستندساز شبکه دو گفت: طی سفرهای فراوانی که به دیگر کشورها داشتم؛ زنان فراوانی را مشاهده کردم که با همتی بالا دنبال حجاب و عفافی هستند که ما به سادگی با انقلاب بدست آوردیم.

وی اضافه کرد: در کشورهای مسلمان و غیرمسلمان با استناد به نگاه دینی تعریف خانواده دارای اختلاف است.

این مستندساز با اشاره به دلیل هدف قرار دادن کانون خانواده به وسیله دشمن در کشور ما، عنوان کرد: اگر خانواده فروپاشد ارزش ها معلق می شود، خانواده مرکزی برای انتقال ارزش‌ها به نسل‌های آتی است.

نیکوروین با بیان اینکه دشمن با استفاده از نظام فردگرایانه خانواده را از متلاشی می کند، گفت: یکی از ابزارهای حفظ کانون گرم خانواده رعایت عفاف و حجاب است، دشمن سال ها است که دارد تلاش می‌کند این مساله مهم را کم رنگ جلوه دهد.

پیشتر بانوان به زیارت سرداب امامزاده داوود(ع) مشرف شده و با قرائت دعای توسل و زیارت امین الله این نشست به کار خود انتهای داد. به علاوه از طرف دیگر  از دیگر برنامه‌های این کارگاه آموزشی تجلیل از پنج تن ازبرترین‌های حجاب و عفاف در سازمان اوقاف و امورخیریه و اجرا مسابقه  کتابخوانی بوده است.

 

 

 

 

 

امیدواریم نوشته “افتخاری :حجاب برای آزار زنان نیست حتی در راستای کرامت و عفت زنان است” مورد بهره برداری شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.