در جدید ترین خبرها درمورد اوقاف مطالبی داریم با اسم “آیت الله مکارم شیرازی به جمع واقفان یک موقوفه مشارکتی پیوست/خرید هزار سهم از موقوفه مهرفاطمی” که پیشتر به آن میپردازیم.

به نوشته روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  از اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، مدیرکل و معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با آیت الله مکارم شیرازی، مرجع عالیقدر جهان تشییع دیدار کردند.

در این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده به عرضه خبری از عملکرد اداره کل اوقاف خراسان رضوی پرداخت.

ایشان در ادامه در این نشست گفت: حضرت زهرا(س) بانوی اول جهان اسلام است و باید معرفت و شناخت ایشان در سطح جامعه اسلامی بالا ببریم

وی اضافه کرد: برای موقوفه ی مشارکتی مهرفاطمی، ۳۲۰هزار سهم که هرکدام ۵۰هزار تومان هزینه دارد مقرر کرده شده تا عموم مردم قادر باشند سهیم باشند.

 احمد زاده اظهار داشت: این موقوفه در هفت طبقه شامل ۱۷واحد تجاری و ۲۸واحد مسکونی با ارزش ۱۶میلیارد تومان واقع در خیابان شهدا مشهد احداث خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: اجرا جشن ولادت و مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) و برنامه های فرهنگی و قرآنی برای ترویج فرهنگ فاطمی به تشخیص متولیان از مهمترین اهداف این موقوفه است.

پیشتر این دیدار آیت الله مکارم شیرازی گفت: گاهی درمقایسه با مسائل مرتبط به حضرت زهرا(س) کم لطفی می شود و بعضا آن اهتمامی که پیامبر اکرم(ص) در کلام و رفتار درمقایسه با ایشان داشتند را نداریم.

وی اضافه کرد: ان شاالله با انجام این کار آن کم توجهی جبران شود و کارهای و برکات آن را مشاهده نمائید که ما از تشکیلات حضرت زهرا(س) برکات فراوانی دیده ایم.

مرجع عالیقدر جهان تشییع خطاب به مدیر کل و معاون فرهنگی اوقاف خراسان رضوی اظهار کرد: برای شما در امر ترویج فرهنگ فاطمی آرزو ی توفیق می کنم و امید وارم  اسم فاطمه زهرا(س) روز به روز بیشتر بدرخشد.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است در این دیدار هزار سهم وقف مشارکتی مهر فاطمی به وسیله آیت الله العظمی مکارم شیرازی تهیه و وقف شد.

 

 

 

 

 

 

امیدواریم نوشته “آیت الله مکارم شیرازی به جمع واقفان یک موقوفه مشارکتی پیوست/خرید هزار سهم از موقوفه مهرفاطمی” مورد بهره برداری شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.