آغازطرح نشاط معنوی در 1511 بقعه و امامزاده/ همکاری بیش از 3300 مربی از حوزه ودانشگاه

در جدید ترین خبرها درمورد اوقاف مطالبی داریم با اسم “آغازطرح نشاط معنوی در ۱۵۱۱ بقعه و امامزاده/ مشارکت بیش از ۳۳۰۰ مربی از زمینه ودانشگاه” که پیشتر به آن میپردازیم.

به نوشته روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی، معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت وگویی با بیان اینکه اجرای  برنامه “نشاط معنوی” در بقاع متبرکه یکی از راههای  جلوگیری از جنگ نرم دشمن است اضافه کرد: امروز ضرورت دارد غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان،نوجوانان وجوانان اولویت اول مدیران فرهنگی قرار گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه تصریح کرد : امروز در عصری زندگی می کنیم که دشمنان قسم خورده اسلام ناب محمدی با ناتوی فرهنگی درصدد بی هویت سازی  جوانان و نوجوانان ما برنامه ریزی و فعالیت می کنند.

شرفخانی حاطر نشان کرد : جنگ نرم دشمن با  یک ساختارپیچیده و حساس در عرصه دینی و اعتقادی دیزاین شده است که یکی از عوامل مهم در موفقیت جنگ نرم دشمن ، پر کردن اوقاف فراغت جبهه مقابل با توجه به اهدافشان است.

شرفخانی ضمن بیان اینکه در جنگ نرم ، دشمنان در جستجوی تسخیر اوقاف فراغت مردم هستند اضافه کرد: تسخیر اوقاف فراغت جوانان و نوجوانان مهمترین برنامه ریزی دشمنان در ساختار جنگ نرم می باشد.

ایشان در ادامه گفت: اگر اوقاف فراغت نوجوانان و جوانان به خوبی مدیریت نشود آسیب های اجتماعی در جامعه روز به روز گسترده تر خواهد شد که درباره این موضوع برخی از مسئولین برای رفع آسیب های اجتماعی کارهای تبلیغاتی صرف و اعمال بی اثز ظاهری انجام می دهند که این خود یک آسیب بزرگ در عدم درک شیوه های صحیح جهت از بین بردن و ریشه یابی و ریشه کنی آسیب های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه دشمنان با بهره برداری از شبکه های ماهواره ای و شبکه های محیط مجازی در صدد گسترش بی حیایی،بی بندوباری و درنهایت گسستن بنیان خانواده و از بین بردن غیرت دینی جامعه هستند تاکید کرد: ضرورت دارد برنامه های آموزشی،تفریحی و اردویی اوقات فراغت دانش آموزان با توجه به نیازهای مخاطب و در راستای مصون سازی اعتقادی جوانان و نوجوانان در طرف دیگر با جنگ نرم دشمن باشد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف پیشتر اضافه کرد: اجرا برنامه تابستانی غنی سازی  اوقات فراغت نشاط معنوی در جوار آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه با برنامه های متنوع آموزشی- تفریحی- ورزشی و اردویی با توجه به غنی سازی هرچه بهتر و هدفمند دانش آموزان است .

وی گفت: برنامه نشاط معنوی امسال در ۱۵۱۱ بقعه و امامزاده با حضور مربیان اعزامی از زمینه های علمیه با سرفصل های آموزشی،کارگاهی در تمامی کشورآغاز ودر حال اجرا است و هدف اصلی آن جلوگیری از جنگ نرم دشمن است.

معاون سازمان اوقاف  گفت: برنامه نشاط معنوی از ۴ سال پیش جهت ارتقای معارف معرفتی دانش‌آموزان، پرکردن اوقات فراغت آنها و ایجاد محیط معنوی و آموزشی در جوار آستان مقدس امامزادگان اجرا شده است تا بتوانیم به آن چشم‌اندازی که برای قطب  فرهنگی شدن بقاع متبرکه دیزاین کردیم، دست یابیم.

شرفخانی ادامه داد: یک شیوه کارگاهی به همراه شور و نشاط و تفریح و ایجاد خلاقیت، مربیان کارشناس با برنامه‌های تازه و کاربردی و مهمتر از همه تدوین کتاب از خصوصیت‌های این برنامه است که به یاری خدا همه ما بتوانیم درمقایسه با نیاز جامعه در سال‌های آتی فعالیت‌های مؤثر و گسترده‌تری در این عرصه داشته باشیم.

وی با اشاره به بگارگیری ظرفیت زمینه ها ی علمیه و دانشگاه علوم ومعارف قرآن در اجرای این برنامه ملی گفت :بیش از ۱۵۰۰ روحانی بومی وغیر بومی واعزامی از زمینه علمیه ،بیش از ۱۵۰ مربی برادر وخواهر از دانشگاه علوم ومعارف قرآن کریم و حدود ۱۵۰۰ مربی در دیگر رشته ها در اجرای این برنامه فرهنگی با سازمان اوقاف مشارکت دارند .

 

 

 

 

 

 

امیدواریم نوشته “آغازطرح نشاط معنوی در ۱۵۱۱ بقعه و امامزاده/ مشارکت بیش از ۳۳۰۰ مربی از زمینه ودانشگاه” مورد بهره برداری شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.